wearing-a-facemask

مشکلات احتمالی دهان و دندان هنگام استفاده از ماسک صورت

همه گیری ویروس کرونا جهان را از جنبه های مختلف و در سطوح مختلف تغییر داده است. همه ما نیاز به استفاده از ماسک های محافظ برای محافظت از خود و دیگران هنگام خروج از خانه داریم. اگرچه ماسک صورت قطعا به محدود کردن گسترش ویروس COVID-19 کمک می کند، اما احتمالا عارضه هایی  نیز به همراه خواهند داشت.

یکی از مشاهدات این است که برخی نسبت به مواد مختلف ماسک واکنش‌های آلرژیک نشان می‌دهند، یا اینکه آکنه و سایر اختلالات پوستی در اطراف ناحیه‌ای که ماسک در تماس با پوست است رایج شده است.

استفاده از ماسک به خودی خود تهدیدی مستقیم برای سلامت دهان و دندان شما نیست.

یک عبارت جدید نیز در بین متخصصان دندانپزشکی مطرح شده است: Mask Mouth.

Mask Mouth یک تشخیص رسمی نیست، اما به افزایش مشکلات دهان به عنوان یک اثر بالقوه استفاده از ماسک اشاره دارد. استفاده از ماسک به خودی خود تهدیدی مستقیم برای سلامت دهان و دندان شما نیست، اما عاداتی که ممکن است در اثر استفاده از ماسک ایجاد شود، باعث ایجاد این مشکلات می شود.

بسیاری متوجه می شوند که استفاده از ماسک باعث می شود بیشتر از قبل از طریق دهان نفس بکشند و مشکلات از اینجا شروع می شود.

به خوبی شناخته شده است که تنفس دهان باعث مشکلاتی مانند خشکی دهان، بوی بد دهان، افزایش حفره های دندانی و تحلیل لثه می شود.

بزاق برای حفظ محیطی سالم در دهان شما حیاتی است زیرا حاوی تعدادی مواد طبیعی است که از شما در برابر مشکلات دندانی و دهانی محافظت می کند. هنگامی که دهان خشک می شود، این مواد/عوامل کاهش یا ناپدید می شوند و باکتری ها می توانند رشد کنند، سریع تکثیر شوند و شروع به ایجاد مشکل کنند. این چیزی است که ما سال‌ها مشاهده کرده‌ایم و می‌دانیم زیرا بسیاری از داروها و شرایط پزشکی/مسائل بهداشتی می‌توانند منجر به خشکی دهان شود که به عنوان خشکی دهان نیز شناخته می‌شود.

issues-with-wearing-a-facemask

آیا راه حلی برای مشکل Mask Mouthوجود دارد؟

هنگام استفاده از ماسک، سعی کنید بیشتر از طریق بینی نفس بکشید. مطمئن شوید که ماسک به خوبی روی بینی شما نشسته است، زیرا در غیر این صورت می تواند مسیر عبور هوا را مسدود کند.

همیشه مطمئن شوید که از یک ماسک تمیز استفاده می کنید، زیرا یک ماسک کثیف می تواند تعداد زیادی باکتری و حتی ذرات غذا را در خود جای دهد و سپس دوباره در دهان خود تنفس کنید.

نوشیدن مقدار زیادی آب. قدرت آب خالص به شدت دست کم گرفته شده است. آب به رقیق شدن سموم و اسیدهای تولید شده توسط باکتری ها کمک می کند. آب همچنین می تواند به شستشوی بقایای مواد غذایی بعد از غذا کمک کند. متأسفانه، آب گازدار اثر معکوس ایجاد می کند زیرا بسیار اسیدی است و به دلیل محیط اسیدی تر در دهان می تواند باکتری های تولید کننده اسید را فعال تر کند.

دهان خود را اغلب و به طور کامل تمیز کنید (اما نه به شدت). به طور مرتب از نخ دندان استفاده کنید و تا حد امکان از نوشیدنی ها و غذاهای شیرین پرهیز کنید. آدامس بدون قند تولید بزاق را تحریک می کند (به یاد داشته باشید که بزاق برای دهان شما مفید است) و حتی با جویدن آدامس اثر پاک کنندگی کمی خواهید داشت. این در بین متخصصان دندانپزشکی برای چندین سال شناخته شده است.

بیشتر به دندانپزشک و بهداشت دندان مراجعه کنید تا سلامت دهان و دندان های خود را بررسی کنید و دندان های خود را به طور حرفه ای تمیز کنید.

سلامت دهان و دندان همیشه ضروری بوده، اما اکنون در طول همه‌گیری ویروس کرونا اهمیت بیشتر شده است.

5/5 - (5 امتیاز)

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند