لطفا صبر کنید ...

همه چیز در مورد لمینت دندان

18 مهر 1398 توسط admin0
ThinkstockPhotos-480246305_1.jpg

لمینت دندان

قبل از هر چیزی در نظر داریم به یکی از مهم ترین سوالی که در رابطه با لمینت دندان مطرح می شود پاسخ دهیم. بیشترین سوالی که در این مورد مطرح می شود این است که در هنگام استفاده از لمینت دندان آیا دندان اصلی را باید تراش داد؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که لمینت دندان هر شخصی با توجه به نوع و شکل و همچنین فرم دندان متفاوت بوده و باید فرآیند متفاوتی بر روی آن انجام شود. در برخی موارد دندانپزشکان نیاز پیدا می کنند تا تنها سطح کمی را تراش دهند و گاهی اصلا نیازی به تراش پیدا نمی کنند. باید بدانید که تراشی که بر روی دندان ها ایجاد می شود نسبت به حجمی که میخواهید روکش بر روی دندان ها قرار دهید بسیار کمتر است. در واقع این مسئله به دلیل اینکه افراد تمایلی ندارند دندان هایشان دچار آسیب شود از اهمیت بالایی در نزد آنان بهره مند است.

عکس لیمینت دندان

1382459 e1535582080852 1024x429 320x134 - همه چیز در مورد لمینت دندان

 

صفر تا صد لمینت دندان

بسیاری از افراد از داشتن دندان‌هایی نامرتب و بد رنگ ناراحت هستند و همین امر موجب کاهش اعتماد به نفس در این افراد گشته است اما امروزه علم دندانپزشکی روشهای مختلفی برای رهایی از این مشکل ارائه می کند. لمینت دندان یکی از این روش هاست. برای اینکه بتوانید از این روش برای زیبا کردن دهان و دندان خود استفاده کنید در وهله اول باید در رابطه با لمینت اطلاعاتی به دست آورید از همین رو باید بدانید که لمینت ازموادهمرنگ دندان است که برای اصلاح فرم،شکل،رنگ وطول دندان‌ها یابستن فاصله بین دندان‌ها ودرمان دندانهای شکسته روی دندان قرارداده می‌شود.از دیگر نکاتی که در رابطه با لمینت وجود دارد و دانستن آنها خالی از لطف نمی باشد این است که در لمینت تراش زیادی بر روی دندان ایجاد نمی شود و همین مسئله زیبایی فوق العاده ای که ونیرها از آن برخوردار هستند و  اولین طرح درمان در دندان‌های قدامی محسوب می‌شوند.درواقع این لایه همرنگ دندان‌ها بوده که باعث اصلاح فرم و رنگ دندان‌ها شده و اگر دندان‌ها با فاصله در کنار هم باشند فاصله را بسته و بر روی دندان‌هایی که شکستگی دارند انجام می‌گیرد.مطمئنا وقتی به دندانپزشک مراجعه میکنید و در نظر دارید تا دندان های خود را لمینت کنید دندانپزشک علاوه بر توضیحاتی که در رابطه با لمینت دندان برای شما ارائه میدهد انواع لمینت هایی که وجود دارد را نیز برای شما بازگو میکند تا با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید و همچنین سایر مسائل زیبایی یکی از آنها را انتخاب کنید. در این قسمت از مقاله در نظر داریم تا در رابطه با لمینت دندان توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم.

 

مراحل درمانی لمینت دندان

بعد از توضیحاتی که در رابطه با لمینت دندان و همچین اهمیت آن برای شما بیان کردیم حال میرسیم به یکی دیگر از بخش های لذت بخش لمینت دندان که مراحل انجام آن می باشد. در واقع این مسئله که دندانپزشک در طی انجام این عملیات چگونه عمل می کند و چه راهی را طی می کند برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است زیرا میخواهند از تمامی فرایندی که بر روی دندان های آنان انجام می شود باخبر شوند. از همین رو باید بدانید که در وهله اول شما باید دندانپزشکی متخصص و مجرب در این زمینه پیدا کنید زیرا اگر این عملیات به درستی پیش نرود در اینده میتواند مشکلاتی را برای بیمار به همراه داشته باشد به همین دلیل پیدا کردن دندانپزشکی (کلینیک دندانپزشکی) متخصص و ماهر از اولین نکاتی است که باید پیدا کنید. بعد از آن و بعد از صحبت هایی که با دندانپزشک مربوطه انجام می دهید، دندانپزشک در ابتدای عملیات خود با توجه به تجربه بالایی که دارد و کارهایی که قبلا انجام داده با دقت فراوان نیم میلیمتر از دندان را میتراشد پس از این تراشیدن حال نوبت به میزان کردن لبه های دندان می رسد. این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا بر روی زیبایی دهان و دندان تاثیر بسیار زیادی دارد. بعد از انجام دادن مراحل گفته شده دندانپزشک باید با کمک قالب برای قالبی که باید در دهان شما جایگذاری شود قالب گیری کند و آن را برای آماده سازی به لابراتوار مورد نظر خود بفرستد. در این مدت ممکن است مقداری معطل شوید زیرا همواره یک الی دو هفته زمان می برد. پس از آماده شدن قالب، پزشک باید با کمک چسب هایی مخصوصی که در اختیار دارد و همچنین دقت بسیار زیادی که در راه باید داشته باشد لمینت ها را بر روی دندان بچسباند.

 

چه افرادی نمیتوانند از لمینت دندان استفاده کنند؟

یکی از مهم ترین شرایطی که در این زمینه وجود دارد عادت های دهانی است که در بیمار وجود دارد. از جمله این عادت ها میتوان به دندان فروچه اشاره کرد که باعث شکستگی هایی در لمینت می شود و به مرور زمان به آنها آسیب وارد می کند. همچنین اگر فردی دچار پوسیدگی وسیعی در دندان های خود باشد در صورتی تمایل داشته باشد که لمینت های سرامینی و کامپوزیتی انجام دهد باید در ابتدا این مشکلات را برطرف کند سپس اقدام به انجام لمینت دندان کند. همچنین عفونت لثه یکی دیگر از مشکلات دهان و دندان می باشد که قبل از لمینت باید برطرف شود. از دیگر کسانی که نمیتوانند لمینت دندان انجام دهند میتوان به کسانیاشاره کرد که سایش مینای دندان شدیدی دارند و بافت مینای دندان آنها کافی نیست. برای این گونه افراد معمولا به جایلمینت دندان از انواع روکش دندان استفاده می کنند.

لمینت دندان بدون تراش دندان

لمینت دندان بدون تراش :: زیبایی دندان ها یکی از دغدغه هایی است که افراد بسیاری دارند و همواره سعی در برطرف کردن مشکلات دندان های خود دارند. زیرا به عقیده بسیاری از افراد و همچنین پزشکان در صورتی که شما لبخندی زیبا داشته باشید میتوانید به جذابیت خود بیافزایید.

دقت داشته باشید که روش های بسیار زیادی وجود دارد که شما میتوانید به کمک دندانپزشک خود به هرچه زیباتر شدن دندان های خود کمک کنید یکی از بهترین و شاید بتوان گفت که پرطرفدارترین آنها لمینت دندان می باشد. شاید با خود بپرسید که لمینت دندان چیست و چگونه عمل می کند.

 

51683 teethwhiteningjpg.jpg.660x0 q80 crop scale upscale 320x254 - همه چیز در مورد لمینت دندان

از همین رو باید بدانید که لامینیت یا همان لمینت دندان پوسته نازکی از جنس سرامیک است که در سطح بیرونی دندان چسبانده می شود تا مشکلات ظاهری مثل رنگ ، فرم ، شکل و نامرتبی خفیف دندان ها را اصلاح کند.

امروزه روش های بسیار زیادی برای فرم دادن و زیباتر شدن دندان ها با کمک لمینت وجود دارد اگر بخواهیم به یکی از بارز ترین نمونه هایی که در حال حاضر در تمام دنیا در حال انجام است میتوانیم به لمینت دندان بدون تراش دندان اشاره کنیم.

در واقع در گذشته برای قرار دادن لمینیت بروی دندان، دندانپزشک موظف بود که دندان های بیمار خود را بتراشد تا بتواند لمینت مورد نظر را بر روی دندان قرار دهد. اما امروزه لمینت دندان بدون تراش که دندانپزشکان آن را لومینیرز نامیده اند توانسته ظرافت بی نظیری به دندان ها بدهد و همچنین استحکام و قدرت بالایی را برای دندان های بیماران پدید آورد.

بجز تراشیدن دندان سایر مراحل انجام آن همانند گذشته بوده و برای قرار دادن لومینیرز نیاز به قالب گیری و ساخت لمینیت در لابراتور می باشد.

لمینت دندان بدون تراش دندان

وقتی بیماران برای انجام کارهای زیبایی دندان به دندانپزشک مراجعه می کنند چیزی که بیشتر از همه برای آنان اهمیت دارد، آسیب ندیدن دندان های آنان می باشد. لمینت یکی از کارهایی است، در صورتی که به پزشک متخصص و ماهر مراجعه نکنید نمی توانید بدون آسیب رساندن به دندان ها به نتیجه دلخواه برسید.

در واقع وقتی تصمیم به انجام لمینت دندان میکنید باید بدانید که تراشیدن دندان خود یکی از کارهایی است که باعث آسیب به دندان ها می شود. از دیگر نکاتی که در رابطه با لمینت دندان باید بدانید این است که هیچ ماده ای قابل مقایسه با نسج دندان نمی باشد،

نسج دندان بسیار با ارزش است بنابرین در روش های درمانی و زیبایی دندان سعی می شود دندان تراشیده نشود . همچنین اگر بعد از گذشت مدت زمان طولانی مشکلی برای لمینیت ها بوجود آمد ، نمی توان تغییری را در دندان تراش خورده ایجاد کرد بنابرین دو مرتبه دندان باید لمینیت شود .

این در حالی است که اگر برای قرار دادن لمینیت تراشی بروی دندان داده نشود در آینده حتی با برداشتن لمینیت بافت دندان کاملا سالم می باشد. تمامی نکاتی که در این قسمت به آن اشاره کردیم بخش کوچکی از اهمیت نتراشیدن دندان بود.

در صورتی که بتوانید دندانپزشکی متخصص و با تجربه در زمینه لمینت دندان پیدا کنید در صورتی که آگاهی و علم مورد نیاز برای لمینت دندان بدون تراش دندان را داشته باشید میتوانید از این مزیت برخوردار شوید که علاوه بر بهره مندی از دندان هایی سالم، دندان هایی زیبا و لبخندی زیباتر را دارا هستید. نکته آخری که در رابطه با لمینت دندان بدون تراش وجود دارد این است که این روش توسط شرکت آمریکایی DenMat معرفی شده است که از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد و دارای زیبایی فوق العاده ای می باشد و امروزه توانسته بسیار مورد علاقه و استفاده دندانپزشکان بسیاری قرار گیرد.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


©کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تامین سلامت ملائک می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع می باشد.

جشنواره عید تا عید
 
اطلاعات بیشتر
 کلیه کلینیک ها در ایام تعطیلی شهر تهران آماده خدمت رسانی می باشند