هزینه‌های بالای درمان‌های دندانپزشکی برای بسیاری از بیماران ترسناک است و باعث منصرف‌شدن آن‌ها از طی‌کردن روند درمان می‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبری مانند زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد از کلیه خدمات درمانی بیمه دندانپزشکی آسیا بهره ببرید و با کمترین هزینه دندان‌های خود را درمان و لبخندتان را زیباتر کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره خدمات تحت پوشش بیمه آسیا در زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد اطلاعاتی به شما بدهیم.

بیمه دندانپزشکی

بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی آسیا

داشتن بیمه تکمیلی خدمات درمانی این روزها برای هر فرد و خانواده‌ای واجب است. خصوصاً که برخی از هزینه‌های درمان زیاد هستند و بدون تسهیلات شرکت‌های بیمه باید بودجه نسبتاً زیادی را برای درمان‌های دندانپزشکی کنار بگذارید. شرکت‌های بیمه زیادی در کشور ما فعال هستند که بسیاری از آن‌ها هزینه‌های دندانپزشکی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند. یکی از این بیمه‌ها، بیمه تکمیلی آسیا است که با سال‌ها قدمت در این زمینه توانسته تقریباً تمام درمان‌های دندانپزشکی را تحت پوشش خود در بیاورد و بیمه‌شدگان این بیمه می‌توانند با مراجعه مراکز معتبری که با شرکت بیمه آسیا قرارداد دارند، تمام درمان‌های دندانپزشکی را بدون هزینه یا با هزینه بسیار کم انجام دهند.

درمان‌های دندانپزشکی تحت پوشش بیمه دندانپزشکی آسیا

بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی در زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد تحت پوشش این بیمه تکمیلی هستند و شما می‌توانید با مراجعه به این مراکز، از خدمات درمانی فوق‌العاده بیمه آسیا بهره ببرید. این درمان‌های تحت پوشش عبارت‌اند از:

ایمپلنت با بیمه دندانپزشکی آسیا

یکی از هزینه‌برترین درمان‌های دندانپزشکی،  ایمپلنت است. در روش درمان دندان‌های ازدست‌رفته به‌کمک ایمپلنت، جراحی کوچکی انجام می‌شود تا پایه‌های دندان جدید درون لثه قرار بگیرند و در جای خود محکم شوند. در حقیقت فیکسچر ایمپلنت که یک پایه فلزی است با یک عمل جراحی تخصصی درست در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و پس‌از چند ماه در جای خود ثابت می‌شود. این پایه‌ها به‌عنوان ریشه مصنوعی دندان داخل لثه قرار می‌گیرند و در ادامه تاج مصنوعی دندان یا پل دندان بر روی آن پایه‌ها نصب می‌شود. زمانی که ایمپلنت‌ها جای خود را درست در استخوان فک پیدا کردند و محکم شدند، عملکردی مشابه دندان‌های طبیعی شما خواهند داشت و برخلاف دندان‌های مصنوعی قدیمی، بدون نیاز به دندان یا پایه نگهدارنده مانند دندان‌های طبیعی کاملاً ثابت در جای خود باقی خواهند می‌ماند. این درمان به‌دلیل طولانی‌بودن فرایند و همچنین مواد اولیه و و ابزارهایی که در آن استفاده می‌شود، هزینه‌بر است و درمان‌های جایگزین کیفیت ایمپلنت را نخواهند داشت؛ اما شما می‌توانید با بیمه دندانپزشکی آسیا به‌راحتی در کلینیک‌های تحت پوشش مانند مراکز دندانپزشکی زمرد کار درمان خود را انجام دهید.

اندو (عصب‌کشی)

درمان دیگری که بسیار رایج و البته پرهزینه است، عصب‌کشی یا درمان ریشه نام دارد. زمانی که پوسیدگی وسیع می‌شود و از تاج دندان گذر می‌کند، اگر به دندان رسیدگی نشود، عفونت کم‌کم به کانال‌های ریشه می‌رسد و عصب دندان درگیر خواهد شد. در چنین شرایطی دیگر ترمیم ساده جوابگو نیست و دندان بیمار به‌اصطلاح باید عصب‌کشی شود. درد دندان عموماً در این مرحله بسیار زیاد است و بیمار توان تحمل درد را نخواهد داشت. این پوسیدگی تا جایی می‌تواند پیش برود که عفونت تا انتهای ریشه دندان گسترش پیدا کند و دندان و لثه آبسه شود. در این شرایط پس‌از معاینه پزشک، بیمار باید مدتی آنتی‌بیوتیک مصرف و سپس عصب‌کشی را آغاز کند. نسبت به روش‌های درمانی دیگر، عصب‌کشی نیز روش هزینه‌بری است؛ اما می‌توانید در مراکز تحت پوشش بیمه دندانپزشکی آسیا با تسهیلات این بیمه درمانی مراحل عصب‌کشی دندان خود را به‌سرعت تکمیل کنید.

جراحی دندان عقل نسج نرم و سخت

دندان‌های عقل تنها دندان‌هایی هستند که همزمان با سایر دندان‌ها در مراحل اولیه رشد خود را نشان نمی‌دهند. دندان عقل، در حقیقت آخرین دندان آسیای هر فک است که به‌همین‌علت به آن دندان آسیای سوم می‌گویند. اگر فضای کافی در فک شما برای بیرون‌آمدن دندان عقل وجود داشته باشد، این دندان‌ها در ابتدای جوانی از لثه بیرون می‌آیند؛ اما اگر به هر دلیلی لثه شما فضای کافی و مناسب برای بیرون‌آمدن دندان‌های عقل را نداشته باشد، این دندان‌های در بافت داخلی لثه دندان‌های دیگر را درگیر می‌کنند که به‌اصطلاح به این وضعیت دندان عقل نهفته می‌گویند. اگر دندان عقل از لثه بیرون بزند، در شرایطی می‌توان با نظر پزشک اقدام به کشیدن آن کرد؛ اما عمده پزشکان ترجیح می‌دهند در این حالت هم دندان به روش جراحی از لثه خارج شود تا به فک بیمار آسیبی وارد نشود. اگر دندان‌ها نهفته باشند، بهترین راه برای خارج‌کردن آن‌ها همین جراحی دندان عقل است.

دندان عقل نهفته و نیمه نهفته ممکن است مشکلاتی مانند عفونت، آبسه و درد را برای بیمار ایجاد کند و به‌همین‌علت بهتر است در زمان مناسب با نظر دندانپزشک تحت عمل جراحی خارج شود. بیمه تکمیلی آسیا به‌عنوان یکی از بهترین بیمه‌های تکمیلی در زمینه درمان‌های دندانپزشکی برای انجام این جراحی در کلینیک‌های تحت پوشش مانند زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد، خدمات بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید برای بررسی و معاینه وضعیت دندان‌های عقل خود به این مراکز مراجعه کنید.

روکش ایمپلنت

۳ ماه پس‌از انجام جراحی ایمپلنت نوبت به قالب‌گیری و گذاشتن روکش ایمپلنت می‌شود. روکش ایمپلنت عموماً از جنس سرامیک است و هم برای افزایش زیبایی دندان و هم طبیعی‌تر‌شدن فرم آن به ایمپلنت اضافه می‌شود. البته تنها کاربرد روکش ایمپلنت، دادن جلوه ظاهری به دندان نیست و باید کاربرد اصلی آن را محافظت از دندان دانست. روکش ایمپلنت باعث افزایش عمر دندان کاشته‌شده و جدید بیمار می‌شود و آن را در برابر سایش و ضربه مقاوم می‌کند. علاوه‌براین، روکش‌ها می‌توانند قدرت تکلم، جویدن و بلع بیمار را نیز پس‌از انجام ایمپلنت افزایش دهند. به‌هرحال این بخش از مراحل ایمپلنت نیز تحت پوشش بیمه دندانپزشکی آسیا است و تنها کافی است برای انجام این درمان به مراکز دندانپزشکی که با این بیمه قرارداد دارند، مراجعه کنید.

ویزیت و مشاوره

بروساژ

تغییر رنگ‌ دندان‌ها یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که تقریباً برای همه در طول زندگی می‌افتد و باید دلیل آن را در نوع تغذیه و البته استعمال دخانیات جستجو کرد. در حقیقت مصرف مواد غذایی مانند چای، نوشابه و نسکافه باعث تغییررنگ دندان‌ها می‌شود و استعمال دخانیاتی مانند سیگار و قلیان این روند را تسریع می‌کند. در برخی از موارد اگر رنگدانه‌های سطح دندان به‌طور کامل تغییر نکرده باشند و به‌نظر پزشک راهی برای بازگرداندن دندان‌ها به وضعیت اصلی وجود داشته باشد، بیمار می‌تواند با روش‌های درمانی مانند بروساژ رنگ دندان‌های خود را کمی تغییر دهد. بروساژ یک روش درمانی غیرتهاجمی و بسیار ساده است که کمک می‌کند سطح دندان‌ها با ابزار حرفه‌ای تمیز شود و لایه رنگی که به آن اضافه شده است تا حدی از بین برود. انجام بروساژ با بیمه دندانپزشکی آسیا ممکن است و می‌توانید آن را در مرکز دندانپزشکی زمرد انجام دهید.

پرکردن (ترمیم) دندان

زمانی که پوسیدگی در سطح دندان به وجود بیاید، بهترین راه پیشگیری از گسترش رسیدن پوسیدگی به کانال‌های ریشه، ترمیم یا پرکردن دندان‌ها است که باید پس‌از معاینه و عکس‌برداری زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. در برخی از موارد، بیمار دردهای ریزی در دندان خود حس می‌کند و گاهی هیچ نشانه‌ای مبنی بر پوسیدگی دندان‌ها وجود ندارد. بنابراین بیمار باید هر چند ماه یک بار چکاپ و وضعیت دندان‌های او مشخص شود تا پزشک بتواند در زمان مناسب به وضعیت دهان و دندان بیمار رسیدگی کند. کلیه این خدمات درمانی شامل معاینه، بررسی، رادیوگرافی و ترمیم دندان‌ها تحت پوشش این بیمه تکمیلی است و به‌هیچ‌عنوان لازم نیست به‌دلیل نگرانی از هزینه‌ها درمان دندان‌های خود را به تاخیر بیندازید.

پروتز دندان

انجام پروتز دندان روشی بسیار مناسب برای پرکردن جای خالی دندان‌ها است. پروتزهای دندانی انواع ثابت و متحرک دارند و با توجه به وضعیت بیمار و نظر پزشک، استفاده از آن‌ها برای بیمارانی که به هر دلیل دندان‌های خود را از دست داده‌اند، توصیه می‌شود. بیمه آسیا خدمات مناسبی برای این روند درمانی نیز در مراکز تحت پوشش خود مانند زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد ارائه می‌دهد.

شرایط لازم برای جراحی ایمپلنت تحت پوشش بیمه دندانپزشکی آسیا

برای انجام جراحی ایمپلنت در مراکز تحت پوشش این بیمه کافی است به یکی از این کلینیک‌های مجموعه زمرد مراجعه کنید تا وضعیت دهان و دندانتان توسط پزشک بررسی شود. درصورتی‌که واجد شرایط انجام جراحی ایمپلنت باشید، می‌توانید بدون نگرانی از هزینه‌های سرسام‌آور این روند درمانی، مراحل درمان خود را در کلینیک‌های تحت پوشش آغاز کنید.

آیا انجام ایمپلنت با بیمه آسیا امکان‌پذیر است؟

خوشبختانه انجام ایمپلنت با بیمه دندانپزشکی آسیا در   زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد امکان‌پذیر است و بیمار لازم نیست به‌دلیل هزینه‌های زیاد این پروسه، در درمان خود مردد شود.

قیمت ایمپلنت با بیمه دندانپزشکی آسیا چقدر می شود؟

هزینه انجام ایمپلنت با بیمه آسیا بستگی به موارد مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت‌ها، وضعیت دهان و دندان بیمار، مواد اولیه و ابزارها، جنس ایمپلنت‌ها، تخصص پزشک و … دارد و می‌تواند متغیر باشد. شما می‌توانید با مراجعه به زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد از کلیه هزینه‌های انجام جراحی ایمپلنت با بیمه آسیا اطلاع پیدا کنید.

روکش ایمپلنت

فرانشیز (سهم بیمار) چیست؟

فرانشیز در حقیقت همان سهم بیمار است که طی قراردادی که بین بیمه‌گزار و کارگزار منعقد و میزان آن نیز تعیین می‌شود. عموماً سهم بیمار در خدمات درمانی چیزی بین ۰ تا ۳۰ درصد هزینه‌ها است و این یعنی شما زمانی که بخواهید از خدمات درمانی بیمه تکمیلی آسیا استفاده کنید، با توجه به قراردادتان و البته قرارداد کلینیک با بیمه ممکن است درمان برایتان بدون پرداخت فرنشیز شود و یا نهایتا ۳۰ درصد از تمام هزینه‌ها را بپردازید.

آیا در مراکز زمرد دریافت معرفی‌نامه و پرداخت هزینه دندانپزشکی به‌صورت آنلاین است؟

در مراکز زمرد، دریافت معرفی‌نامه و پرداخت‌ هزینه‌های دندانپزشکی کاملاً به‌شکل آنلاین انجام می‌شود.‌ همچنین برای افزایش رضایتمندی مراجعین محترم، ما تمامی خدمات و تخصص‌های دندانپزشکی موردنیاز را در مراکز تحت پوشش زمرد ارائه می‌دهیم. برای پذیرش آنلاین،  کلیه بیمه‌شدگان بیمه آسیا می‌توانید با شماره تلفن ۴۹۹۱۳ تماس بگیرند. درمان‌های جرم‌گیری دندان، پرکردن دندان، درمان ریشه، بروساژ، کشیدن دندان، جراحی دندان، ایمپلنت، روکش ایمپلنت و …،  در مراکز طرف قرارداد بیمه دندانپزشکی آسیا قابل انجام و طریقه پرداخت هزینه دندانپزشکی به‌صورت آنلاین است. بیمه‌شدگان طرف قرارداد مراکز دندانپزشکی آسیا می‌توانند برای دریافت خدمات دندانپزشکی به مراکز دندانپزشکی ملائک، سماء و مینا مراجعه کنند.

سخن پایانی

با توجه به هزینه‌بربودن فرایندهای درمانی حوزه دندانپزشکی، بیمه دندانپزشکی آسیا به کلیه بیماران این امکان را می‌دهد تا با مراجعه به مراکز تحت پوشش به راحتی خدمات درمانی مختلفی را با پرداخت کمترین هزینه ممکن دریافت کنند.

کلینیک های طرف قرارداد با این بیمه

کلینیک سما

کلینیک سما

بزرگراه شهید خرازی شهرک شهید باقری
مشاهده کلینیک
کلینیک مینا

کلینیک مینا

ستارخان ایستگاه دریانو

مشاهده کلینیک
کلینیک ملائک

کلینیک ملائک

خیابان توحید، حد فاصل خیابان آزادی و فرصت شیرازی

مشاهده کلینیک