بلیچینگ

بلیچینگ دندان در غرب تهران

بدون تردید دندان‌های سفید چهره‌ای محبوب‌تر و خواستنی‌تر به هر فرد می‌بخشند. تصور طبیعی اغلب افراد این است که کسانی که دندان‌های سفید دارند سالم‌تر، جذاب‌تر و در زندگی خود موفق‌تر از افرادی هستند که دندان‌های لکه‌دار یا زرد دارند. با این وجود، اغلب افراد نمی‌توانند بدون رسیدگی به دندان‌های خود به رنگی که واقعاً دوست دارند برسند. در همین راستا بلیچینگ دندان در غرب تهران برای ساکنان این منطقه و همه افرادی که علاقه دارند یک کار تخصصی و بی‌نقص را تجربه کنند، پیشنهاد می‌شود. دو مورد از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای سفید کردن دندان، استفاده از لیزر و ژل است. در این زمینه دندانپزشکان متخصص زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد آماده هستند تا برای کمک به تصمیم گیری در مورد انتخاب گزینه بهتر به شما مشاوره دهند.

سفید شدن دندان

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان در غرب تهران شامل سفید کردن دندان‌ها برای زیباتر شدن هرچه بیشتر آن‌هاست. هنگامی که صحبت از سفید کردن دندان به میان می‌آید، دو گزینه مطرح می‌شود:

 • بلیچینگ دندان در مطب
 • و بلیچینگ در منزل.

هر دو گزینه از مواد سفید کننده مبتنی بر پراکسید استفاده می‌کنند. سیستم‌های خانگی حاوی 3٪ تا 20٪ پراکسید (کاربامید یا پراکسید هیدروژن) و سیستم‌های زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد حاوی 15% تا 43% پراکسید هستند. به‌طورکلی، هرچه مدت زمان بیشتر و محلول قوی‌تری روی دندان استفاده شود، دندان‌ها سفیدتر می‌شوند. با این حال، باید مراقب بود که هرچه درصد پراکسید در محلول سفید کننده بیشتر باشد، زمان کوتاه‌تری روی دندان‌ها قرار بگیرد. ماندن ژل برای مدت طولانی باعث کم آبی و افزایش حساسیت دندان می‌شود.

سفید کردن فوری دندان در غرب تهران

همواره توصیه می‌شود قبل از این‌که کیت‌های بلیچینگ دندان در خانه امتحان شوند، حتما با دندانپزشک مشورت شود چرا که تمام افراد نتایج خوبی از بلیچینگ دندان نخواهند دید. به عنوان مثال بلیچینگ روی لمینت یا کامپوزیت اثری ندارد. علاوه بر این، سفید کردن دندان توسط دندانپزشکان مرکز بلیچینگ دندان در غرب تهران می‌تواند محافظت از دندان‌ها در حین کار را تضمین کند.

در این مرکز علاوه بر محلول سفید کننده از گرما، نور یا ترکیبی از این دو ممکن است برای تسریع و تشدید فرآیند سفید شدن استفاده شود. در چشمگیرترین نتایج، دندان‌ها به‌طورکلی سه تا هشت درجه روشن‌تر می‌شوند. معمولاً ویزیت در چند نوبت به مدت 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. برخی از دندانپزشکان از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که در یک نوبت 2 ساعته انجام می‌شود.

سفید کردن دندان‌ها در مطب (بلیچینگ آفیس)

یکی از روش‌های بلیچینگ دندان در غرب تهران، استفاده از ژل سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن است که در زیر لامپ LED آبی WhiteSpeed ​​اکسید شده و لکه‌ها را از روی دندان پاک می‌کند. سفید کردن با ژل به سه جلسه 15 دقیقه‌ای محدود می‌شود. اما در مرحله ابتدا مراجع باید با یکی از دندانپزشکان زیبایی زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد مشورت کند. دندانپزشکان این مرکز به وی خواهند گفت که آیا می‌تواند کاندید سفید کردن دندان باشد یا خیر. البته جای نگرانی نیست چرا که اکثر افراد واجد شرایط برای سفید کردن دندان هستند. اما ممکن است برخی افراد در صورت داشتن سابقه حساسیت دندان یا بیماری لثه برای این کار منع پزشکی داشته باشند.

سفید کردن دندان با ژل

در این روش ابتدا لب و لثه‌های فرد برای محافظت در برابر اثر ژل ‌پوشانده می‌شود. سپس ژل سفید کننده روی دندان‌های وی گذاشته شده و با لامپ LED آبی WhiteSpeed فعال می‌شود. ژل سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن است که تحت نور LED اکسید شده و لکه‌های دندان را محو می‌کند. در جلسات بعدی، قبل از این‌که چراغ LED دوباره روشن شود، ژل سفید کننده بیشتری به دندان‌ها اضافه می‌شود. پس از اتمام جلسه سوم یک ژل فلوراید مخصوص روی دندان‌ها گذاشته می‌شود تا حساسیت را کاهش دهد.

باید توجه داشت که در طول روش سفید کردن دندان ممکن است جرقه‌های کوتاهی از درد احساس شود. این دردهای مقطعی زمانی اتفاق می‌افتند که اعصاب دندان‌ها به فرآیند سفید کردن واکنش نشان می‌دهند. این درد حتی پس از ترک مطب نیز ممکن است ادامه یابد، به همین دلیل است که دندانپزشکان زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد مسکن را برای آرام کردن درد احتمالی تجویز می‌کنند.

بلیچینگ با دستگاه

سفید کردن دندان با لیزر

سفید کردن دندان با لیزر یک روش بسیار موثر برای از بین بردن لکه‌ها و حذف زردی از روی آن‌هاست. روش سفید کردن دندان با لیزر بسیار ساده است. ابتدا یک ژل مبتنی بر پراکسید توسط دندانپزشک روی دندان گذاشته می‌شود. سپس از گرمای لیزر برای ایجاد یک واکنش شیمیایی استفاده می‌شود که لکه‌ها را محو و رنگ دندان‌ها را روشن می‌کند. طول مدت این فرآیند بسته به تعداد دندان‌هایی که هدف قرار می‌گیرند، متفاوت است.

تفاوت سفید کردن دندان با لیزر و ژل

تفاوت‌های کلیدی میان بلیچینگ دندان در غرب تهران با لیزر و ژل وجود دارد که در ادامه بیان شده است:

 • ژل به‌طور همزمان به تمام دندان‌ها می‌رسد درحالی‌که سفید کردن دندان با لیزر یک دندان را در یک زمان هدف قرار می‌دهد.
 • ژل انرژی مادون قرمز را فیلتر می‌کند درحالی‌که سفید کردن با لیزر باعث قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تشعشعات مادون قرمز می‌شود.
 • ژل دندان‌ها را سریع‌تر از لیزر سفید می‌کند.
 • برخی از بیماران سه جلسه متوالی سفید کردن با ژل را دشوار می‌دانند، به‌خصوص اگر دندان‌های نسبتا حساسی داشته باشند. برای این دسته از افراد لیزر گزینه بهتری است.
 • سفید کردن با لیزر می‌تواند به‌طور موثرتری برای هدف قرار دادن دندان‌های خاص استفاده شود.
 • سفید کردن با لیزر بر روی هر دندان جداگانه اعمال می‌شود و برای بیمارانی که فقط نیاز به روشن کردن یک یا دو دندان دارند ارزشمند است درحالی‌که ژل روی تمام دندان‌ها تاثیر می‌گذارد.

هشدارها و نکات احتیاطی که برای بلیچینگ دندان باید درنظر گرفته شوند

رعایت این احتیاط‌ها هنگام سفید کردن دندان الزامی است:

 • این کار حتما زیر نظر دندانپزشک انجام شود.
 • مواد ژل دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار بگیرد.
 • برای زنان باردار یا شیرده یا کودکان زیر 14 سال استفاده نشود.
 • به بیمارانی که سابقه آلرژی دارند توصیه می‌شود قبل از استفاده از این محصولات آزمایش آلرژی را توسط متخصص انجام دهند.
بلیچینگ در غرب تهران با لیزر

سفید کردن دندان‌ها در خانه (بلیچینگ هوم)

انتخاب‌های زیادی برای بلیچینگ دندان در خانه وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

نوارها و ژل‌های سفید کننده دندان در خانه

این محصولات سفید کننده دندان، بر پایه پراکسید است که مستقیماً با یک برس یا نوار نازک روی دندان‌ها قرار داده می‌شوند و معمولاً باید یک یا دو بار در روز به مدت 10 تا 14 روز استفاده شوند. مشاهده نتایج چهار ماه یا بیشتر طول می‌کشد.

سفید کردن دندان با چسب

سیستم‌های بلیچینگ دندان در خانه

محافظ دهان با ژل یا خمیر سفید کننده مبتنی بر پراکسید پر شده و به مدت یک تا چند ساعت در روز طی چهار هفته روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

خمیر دندان سفید کننده دندان

از آن‌جایی که خمیردندان‌های سفیدکننده اندکی ساینده هستند، می‌توانند به از بین بردن لکه‌ها از روی دندان کمک کنند. خمیردندان‌های سفید کننده، حاوی مواد شیمیایی یا پولیش بوده و دندان‌ها را تقریباً یک درجه روشن می‌کنند. برخی از خمیردندان‌های سفیدکننده حاوی پراکسید هستند اما به اندازه کافی روی دندان‌ها باقی نمی‌مانند تا خاصیت سفید کنندگی داشته باشند.

مراقبت‌های بعد از انجام بلیچینگ دندان خانگی

رعایت برخی مراقبت‌ها بعد از بلیچینگ دندان در غرب تهران برای طولانی‌تر کردن نتیجه بسیار مهم است و توصیه می‌شود:

 • تا 48 ساعت سیگار نکشید.
 • از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های رنگی (سس قرمز، زغال اخته، آب‌میوه، قهوه، چای و غیره) اجتناب کنید.
 • حساسیت خفیف به مایعات سرد یا گرم ممکن است رخ دهد. برای رفع آن از ایبوبروفن استفاده کنید.
 • اگر دچار حساسیت لثه هستید هنگام مسواک زدن، ناحیه آسیب دیده را مسواک نکنید.
 • نتایج فوری سفید کردن می‌تواند به دلیل کم آبی جزئی دندان‌ها بسیار چشمگیر باشد. طبیعی است که پس از درمان، زمانی که دندان‌ها دوباره هیدراته شوند رنگ تا حدودی برگردد.
 • نتایج بلندمدت از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. این موضوع می‌تواند به رنگ اصلی دندان‌ها بستگی داشته باشد و شامل عاداتی مانند سیگار کشیدن یا آشامیدن نوشیدنی‌های رنگی (شراب قرمز، قهوه، چای و غیره) باشد.
 • برای حفظ رنگ دندان ممکن است هر 6 تا 12 ماه یک‌بار به درمان مجدد نیاز باشد.
 • مسواک و نخ دندان فراموش نشود.

در هرحال، برای اطمینان از این که سفید کردن دندان ارزش صرف وقت و هزینه را دارد، قبل از استفاده از کیت سفید کننده دندان خانگی با دندانپزشکان متخصص بلیچینگ در غرب تهران مشورت کنید.

کدام روش را برای سفید کردن دندان‌هایم انتخاب کنم؟

بلیچینگ دندان در غرب تهران توسط بهترین دندانپزشکان زیبایی انجام می‌شود. توصیه اغلب دندانپزشکان این است که برای ایمنی بیشتر دندان و استفاده از راهکارهای سریع‌تر برای سفید کردن دندان‌ها از بلیچینگ در مطب استفاده شود. با این حال، راه حل‌های خانگی نیز برای آن دسته از افراد که به روش‌های سنتی علاقه دارند ممکن است تا حدی موثر باشد.

سفید شدن دندان با بلیچینگ

ماندگاری سفیدی دندان

دندانپزشکان زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد بعد از انجام بلیچینگ از مراجع می‌خواهند که از مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که می توانند دندان‌ها را زرد کنند، خودداری نمایند. باید توجه داشت که واقعیت این است که سفید کردن دندان دائمی نیست و مهم است که به خوبی از آن‌ها مراقبت شود. دو بار در روز مسواک زدن و یک بار استفاده از نخ دندان برای رفع پلاک‌ها ضروری است.

مزایای بلیچینگ دندان در غرب تهران

بلیچینگ دندان انتخاب هوشمندانه‌ای است که از مزایای ویژه‌ای برخوردار است.

جذابیت بیشتر

از نظر علمی ثابت شده است که هنگام ملاقات با مردم، لبخند یکی از ویژگی‌های کلیدی است که هم افراد را جذب می‌کند و هم اثر مثبت و ماندگاری بر روی آن‌ها می‌گذارد.

افزایش اعتماد به نفس

اکثریت قریب به اتفاق مردم بخش قابل توجهی از ارزش خود را به ظاهرشان گره می‌زنند. سفید شدن دندان‌ها به احتمال زیاد با حجم زیادی از احساسات خوشایند از سوی دیگران همراه خواهد بود که بر اعتماد به نفس فرد می‌افزاید.

با بلیچینگ دندان در غرب تهران سلامت دهان و دندان را به خود هدیه دهید

بیماری‌های دهان و دندان می‌تواند منجر به ایجاد مشکلاتی از قبیل بیماری‌های معده، بیماری‌های قلبی، سرطان و … شود. رفع لکه‌ها از روی دندان‌هابه تقویت و سلامت آن‌ها کمک می‌کند.

سفید کردن حرفه‌ای دندان و بلیچینگ دندان در غرب تهران روشی 100٪ ایمن است

به افرادی که تمایل به سفید کردن دندان از طریق یک درمان بدون نسخه دارند، توصیه می‌شود دوباره فکر کنند. بسیاری از روش‌های خانگی باعث آسیب شدید به لثه و مینای دندان می‌شود. با کمک گرفتن از متخصصین بلیچینگ دندان در غرب تهران، می‌توان انتظار سفید شدن سالم و به دور از نگرانی دندان‌ها را داشت.

سودمندی برای سلامت روان

بلیچینگ دندان نه تنها به لبخند زیبای افراد اعتبار می‌بخشد بلکه ممکن است باعث ایجاد حس مثبت و بهتری در درون فرد شده و به سلامت روان وی کمک کند.

لبخند روشن به معنای آینده‌ای روشن است

داشتن یک لبخند عالی می‌تواند عمیقاً بر فرصت‌هایی که فرد در زندگی دریافت می‌کند تأثیر بگذارد. شاید مسخره به نظر برسد اما این یک واقعیت است که ظاهر هر فرد مستقیماً بر درک مردم از وی تأثیر می‌گذارد. داشتن دندان‌هایی زیبا و درخشان بر مقبولیت اجتماعی فرد می‌افزاید و حتی سخن وی را می‌تواند تاثیرگذارتر کند. هر فردی که از لبخندی زیبا و دندان‌هایی سالم و درخشان برخوردار است می‌تواند انتظار داشته باشد که در مصاحبه‌ها، جلسات و سایر شرایط شغلی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

بلیچینگ دندان در غرب تهران روشی مقرون به صرفه است

نسبت به سایر هزینه‌های دندانپزشکی، بلیچینگ دندان در غرب تهران یکی از روش‌های مقرون‌به‌صرفه و ساده برای اغلب افراد به شمار می‌رود. علاوه بر این، سفید کردن دندان با توجه به مزایایی که برشمردیم تحولاتی با هزینه فوق‌العاده کم به افراد روی می آورند. بنابراین، پیشنهاد می‌شود افرادی که به دنبال انجام روشی سالم و زیبا برای کمک به دندان‌های خود هستند از تجربه لذت‌بخش بلیچینگ دندان‌ در زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد غافل نشوند.

معایب بلیچینگ دندان

معایب سفید کردن دندان شامل موارد زیر هستند:

 • بلیچینگ می‌تواند باعث حساسیت دندان شود (معمولاً کوتاه مدت)
 • رنگ پرکننده‌ها یا تاج‌ دندان‌ها را تغییر نمی‌دهد و ممکن است باعث دو رنگ دیده شدن دندان شود.
 • روی همه دندان‌ها اثر یکسانی ندارد.
 • ممکن است منجر به وخیم‌تر شدن شرایط دندان‌های آسیب دیده شود.
 • می‌تواند باعث تحریک لثه شود.
 • فقط چند ماه تا یک سال ماندگاری دارد و سپس نیاز به استفاده مجدد از بلیچینگ پیدا می‌شود. یعنی بهبود رنگ دندان در طول زمان ثابت نیست و دندان‌ها به حالت طبیعی خود باز می‌گردند.

توصیه می‌شود افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفید کردن دندان با دندانپزشکان متخصص بلیچینگ دندان در غرب تهران صحبت کنند. بسیاری از لکه‌های سطحی در واقع می‌توانند با یک تمیز کردن ساده و منظم دندان تمیز شوند و نیازی به درمان شیمیایی ندارند. دندانپزشک می‌داند که کدام روش سفید کردن دندان برای هر فرد بهتر است.

سخن پایانی

سفید کردن غیرحرفه‌ای دندان‌ها اغلب خطر عوارض جانبی منفی مانند حساسیت دندان و آسیب به مینای دندان و لثه را افزایش می‌دهد. هیچ دستورالعمل رسمی برای این‌که هر چند وقت یک‌بار می‌توان سفید کردن را به‌طور ایمن انجام داد وجود ندارد. بلیچینگ دندان در غرب تهران برای سفید کردن دندان‌های زرد و لکه‌دار یکی از روش‌هایی است که می‌توانید برای زیبا شدن دندان‌هایتان در زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد انجام دهید.شما عزیزان می توانید برای مشاوره تلفنی با شماره 49913 تماس بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند