دندانپزشکی کودکان

تجربه ای مثبت و ملایم برای فرزند شما

کودکان به اندازه بزرگسالان به مراقبت از دندان نیاز دارند. برای والدینی مانند شما ، ما می دانیم که یافتن یک دندانپزشک اطفال چقدر مهم است که یک تجربه مثبت و ملایم را برای فرزند شما فراهم کند.

در زنجیره دندانپزشکی (زمرد) ، ما بر توسعه اعتماد بیماران جوان خود تمرکز می کنیم و مطمئن می شویم که آنها هر بار که برای ملاقات می آیند از آن لذت می برند. اگر برای اولین بار است که فرزند خود را به دندانپزشک می آورید یا به دنبال مراقبت های تخصصی هستید ، هرگز نگران نباشید زیرا دندانپزشک متخصص کودکان ما برای درمان و مراقبت از بهداشت دهان و دندان نوزادان ، کودکان نوپا و همچنین کسانی که نیازهای ویژه دارند آماده می باشند

خدمات قابل ارائه در بخش اطفال زنجیره مراکز دندانپزشکی (زمرد) 

لبخند سالم فردای کودکان خود را امروز بسازید

آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا توصیه می کند که فرزند خود را به محض رویش اولین دندان و بیش از اولین تولد او نزد دندانپزشک اطفال ببرید. در طول این قرارهای اولیه ، دندانپزشک اطفال ما بر مراقبت های پیشگیرانه و آموزش والدین در مورد بهداشت دهان و دندان ، تغذیه مناسب و عادات دهان و دندان تمرکز می کند. همه اینها در پایه گذاری یک عمر لبخند سالم ضروری است.

در صورت لزوم ، دندانپزشک اطفال ما توصیه ها و درمان هایی را بر اساس سن کودک ، توانایی همکاری و سایر جنبه های رفتاری ارائه می دهد. ما همه این موارد را برای ارائه مراقبت های دندانپزشکی بدون آسیب ، جامع و راحت در نظر می گیریم.

به دلیل حساسیت توجه به سلامت دهان و دندان کودکان و پیشگیری از پوسیدگی دندان ها از کودکی ، محیطی زیبا و آرام در هر یک از مراکز دندانپزشکی زمردبهترین کلینیک های دندانپزشکی اطفال در غرب تهران بصورت جداگانه برای کودکان عزیز شما در نظر گرفته شده است که بهترین متخصصین دندانپزشکی اطفال آماده ی ارائه خدمات  می باشد.

برای رفاه حال شما بیماران گرامی زنجیره مراکز دندانپزشکی با ۳۰ شرکت بیمه طرف قرارداد می باشد که می توانید با کلیک بر اینجا بیمه ی خود را انتخاب کنید و کلینیک دندانپزشکی اطفال  طرف قرارداد بیمه ی  شما مشخص گردد.

سوالات متداول

از چه زمانی باید تمیز کردن دندان های نوزاد را شروع کنم؟

از بدو تولد ، لثه های نوزاد خود را با آب و پارچه تمیز یا مسواک نوزاد تمیز کنید. به محض رویش اولین دندان ، روزی دوبار با خمیردندان حاوی فلوراید و مسواک نرم مسواک بزنید.

5/5 - (2 امتیاز)

اگر فرزندم دندان درد داشته باشد چه کنم؟

در صورت وجود تورم ، دهان کودک خود را با آب گرم آبکشی کرده و از کمپرس سرد استفاده کنید. هرگز آسپرین را روی دندان کودک خود نگذارید. ممکن است برای تسکین درد ، دوز نامناسب داروی مسکن بدون نسخه را به فرزند خود بدهید. بلافاصله با دندانپزشک اطفال خود تماس بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

چقدر باید از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنم؟

آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا و انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کنند برای کودکان زیر 3 سال از مقدار خمیر دندان اسمیر و برای کودکان 3 تا 6 سال از یک عروسک اندازه نخود استفاده کنید. والدین باید به فرزندان خود بیاموزند که خمیر دندان را به محض بزرگ شدن به اندازه کافی تف کنند.

4.8/5 - (5 امتیاز)

چگونه می توانیم از پوسیدگی دندان در کودکان جلوگیری کنیم؟

پوسیدگی دندان می تواند زود شروع شود و یکی از شایع ترین دلایل آن پوسیدگی دوران کودکی است (که قبلاً پوسیدگی پرستاری یا پوسیدگی شیشه شیر کودک نامیده می شد). از خواباندن کودک خود با یک بطری شیر یا آب میوه خودداری کنید. اگر کودک شما عادت دارد که با یک بطری یا یک لیوان شیرین بخوابد ، آن را فقط با آب پر کنید. دندان های کودک خود را مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و کودک خود را نزد دندانپزشک اطفال ببرید.

Rate this faq

چه زمانی باید فرزندم را برای اولین معاینه ارتودنسی ببرم؟

دندانپزشک شما ممکن است کودک شما را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع دهد در صورتی که مشکلاتی را در بایت کودک شما مشاهده کند. با این حال ، انجمن ارتودنتیست های آمریکا (AAO) توصیه می کند که بهتر است کودک شما حداکثر تا 7 سالگی توسط متخصص ارتودنسی ارزیابی شود.

5/5 - (12 امتیاز)

چه زمانی باید فرزندم را به دندانپزشک اطفال ببرم؟

توصیه می شود والدین نوزاد خود را به محض رویش اولین دندان و بیش از اولین تولد او نزد دندانپزشک اطفال ببرند. دندانپزشکان اطفال می توانند علائم اولیه پوسیدگی دندان (که به آن حفره یا پوسیدگی نیز گفته می شود) را تشخیص داده و توصیه های ارزشمندی را در مورد بهداشت دهان و دندان ، رشد دهان و صورت ، تغذیه ، عادات دهانی (استفاده از پستانک ، شستن دهان ، تنفس دهان) ، تغذیه با شیر مادر ارائه دهند.

4.6/5 - (5 امتیاز)

چه زمانی باید کودکان مسواک زدن خود را شروع کنند؟

کودکان خردسال مهارت لازم برای مسواک زدن موثر را ندارند. والدین با تشویق کودکان می توانند از نخ دندان کشیدن و مسواک زدن فرزندان خود تا حدود 7 تا 8 سالگی نظارت کنند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دندان های شیری فقط موقتی هستند ، چرا باید به آنها اهمیت دهیم؟

دندان های شیری  کودک شما نه تنها به کودک اجازه می دهد تا بطور طبیعی غذا را  بجود و به وضوح صحبت کند ، بلکه فضا را برای دندان های دائمی که در زیر آنها رشد می کند ، ذخیره می کند.

حفره روی دندان های شیری کودکان می تواند به بافت های اطراف گسترش یابد و باعث تورم و درد شود. عفونت همچنین می تواند به دندان دائمی که در زیر آن ایجاد می شود آسیب برساند یا به اعصاب عمیق برسد که بعداً ممکن است به کانال ریشه نیاز داشته باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دندانهای دائمی فرزند من پشت دندانهای شیری می آیند. باید چکار کنم؟

در بسیاری از موارد طبیعت از این وضعیت مراقبت می کند. زبان با رویش دندان های جدید را به جلو می راند و باعث لایه برداری دندان های شیری می شود و نیازی به درمان نیست. با این حال ، شرایطی وجود دارد که دندان های شیری باید کشیده شوند. اگر نگران هستید ، از صحبت با دندانپزشک اطفال خود دریغ نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)

سیلانت دندان چیست و چگونه کار می کند؟

سیلانت های دندانی با محافظت از شیارها و چاله های روی سطوح جویدن دندان های کودک کار می کنند. سیلانت ها این شکاف ها را می پوشانند و بقایای مواد غذایی را که ممکن است گرفتار شوند و روی دندان ها جمع شوند ، می بندند. برنامه سریع ، بدون درد است و فقط یک نوبت می گیرد.

Rate this faq

علائم پوسیدگی و یا کرم خوردگی دندان در کودکان چیست؟

پوسیدگی همیشه علائم ایجاد نمی کند. ممکن است کودک نسبت به برخی غذاها یا نوشیدنی ها احساس درد یا حساسیت کند ، اما این علائم از کودکی به کودک دیگر متفاوت است. مواردی وجود دارد که ما بیمارانی را می بینیم که اصلا نمی دانند دچار پوسیدگی هستند و به همین دلیل است که معاینات منظم اهمیت دارد.

پوسیدگی ها اغلب به صورت لکه های سفید گچی ایجاد می شوند که روی دندان ها ایجاد می شود و به دنبال آن تغییر رنگ زرد یا قهوه ای روشن ایجاد می شود. با عمیق تر شدن حفره ، رنگ تیره تری از قهوه ای به سیاه تبدیل می شود. در صورت مشاهده هر یک از این موارد روی دندان کودک خود ، با دندانپزشک اطفال صحبت کنید.

Rate this faq

هدف ما بسیار ساده و روشن است. ما میخواهیم تمام ابزارهای آموزشی، پیشگیرانه و درمانی را برای کودکان و والدین آن ها فراهم کنیم تا کودکان در آینده هیچگونه مشکل دندانی را تجربه نکنند. زیرا در آینده هزینه های دندانپزشکی به ارزانی هزینه های دندانپرشکی کودکان نخواهد بود. برای اینکه بیشتر با هم درباره دندانپزشکی کودکان و برنامه هایی که برای کودک شما در نظر داریم حتما به زنجیره مراکز دندانپزشکی (زمرد) بیایید تا بیشتر با هم صحبت کنیم. منتظر شما هستیم.