بیمه‌های تکمیلی و درمانی زیادی در کشور ما برای هر چه بهتر پیش رفتن فرایندهای درمانی خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند. این خدمات خصوصاً زمانی که در حوزه دندانپزشکی باشد، بسیار کاربردی‌تر خواهد بود؛ چراکه هزینه‌های دندانپزشکی بعضا به‌حدی بالا است که برخی بیماران از درمان منصرف می‌شوند؛ اما نگران نباشید! شما می‌توانید در زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد با خدمات بیمه دندانپزشکی ایران، کلیه فرایندهای درمانی را انجام دهید و دغدغه‌ای بابت هزینه‌های درمان نداشته باشید. با ما همراه شوید تا جزئیات و نحوه دریافت این خدمات در مراکز زمرد را برایتان شرح دهیم.

بیمه دندانپزشکی ایران

بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه ایران

بیمه تکمیلی ایران یکی از بهترین بیمه‌های تکمیلی در سراسر کشور است که بیشتر خدمات دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. و ازآنجاکه این بیمه در دسته بیمه‌های تکمیلی و گروهی قرار می‌گیرد، قوانین و اصول خاصی نیز دارد؛ مثلاً می‌توان از سقف تعهدات شرکت بیمه و میزان پوشش خدمات مختلف در میان این اصول کلی یاد کرد. این مسئله اهمیت زیادی برای افرادی دارد که می‌خواهند بیمه خاصی را انتخاب کنند و خوشبختانه بیمه‌شدگان بیمه ایران از خدمات بی‌نظیر این شرکت در حوزه درمانی بسیار راضی هستند. به‌هرحال تعهدات طرفین قرارداد در مفاد قرارداد با جزئیات کامل ذکر شده است و هر دو طرف به رعایت آن ملزم هستند. شما می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به کلیه مراکزی که تحت پوشش بیمه ایران هستند از خدمات بی‌نظیر درمانی این بیمه استفاده کنید.

درمان‌های دندانپزشکی تحت پوشش بیمه ایران

درمان‌های حوزه دندانپزشکی همیشه هزینه‌بر هستند و به‌همین‌علت بسیاری از بیماران درمان خود را به تاخیر می‌اندازند، تا زمانی که درد امانشان را می‌برد و دیگر نمی‌توانند درد شدید دندان را تحمل کنند. این یعنی وضعیت پوسیدگی یا دیگر مشکلات دندانی به‌شدت پیشرفت کرده است و بیمار نیاز به درمان سریع دارد. خوشبختانه با داشتن بیمه دندانپزشکی ایران دیگر نباید نگران هزینه‌های درمانی باشید و می‌توانید با خیال راحت برای رفع مشکلات دهان و دندان خود به مراکز تحت پوشش بیمه ایران مانند زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد مراجعه کنید. درمان‌های تحت پوشش بیمه دندانپزشکی ایران شامل موارد زیر می‌شوند:

ایمپلنت با بیمه دندانپزشکی ایران

یکی از خدماتی که این بیمه تکمیلی در حوزه دندانپزشکی به بیماران ارائه می‌دهد، کاشت ایمپلنت است. این مسئله برای بیماران بسیار خوشحال‌کننده است؛ چراکه دلیل اصلی استفاده از بیمه تکمیلی برای درمان‌های حوزه دندانپزشکی، هزینه بالای هر فرایند درمانی است و ایمپلنت هم با توجه به روند جراحی بسیار تخصصی و فاکتورهای دیگر نظیر هزینه‌های فیکسچر، اباتمنت، پروتز ایمپلنت، هزینه‌های کلینیک، حقوق دندانپزشک و … جزو درمان‌های بسیار گران‌قیمت این حوزه است. مسلماً مسئله هزینه تمام‌شده برای بیمارانی که نیاز به انجام ایمپلنت دارند دغدغه مهمی است و حتی برخی از بیماران به‌همین علت ترجیح می‌دهند درمان‌های جایگزین، موقتی، پرخطر و بی‌فایده را انتخاب کنند. این در صورتی است که کلیه این روش‌های موقتی ممکن است باعث نابودی کامل لثه و آسیب شدید به دندان‌های دیگر شود. به‌همین‌دلیل توصیه می‌کنیم حتماً به مراکز تحت پوشش بیمه ایران برای انجام ایمپلنت به کمک خدمات درمانی این بیمه مراجعه کنید و صرفاً به‌دلیل هزینه بالای روش درمانی، سراغ روش‌های جایگزین نروید.

اندو (عصب کشی)

یکی دیگر از درمان‌های تحت پوشش بیمه ایران عصب‌کشی یا همان درمان ریشه است. زمانی که پوسیدگی پیشرفت کند و بیمار از همان ابتدا دنبال درمان نرود، پوسیدگی عمیق می‌شود و به کانال‌ها و ریشه‌های دندان می‌رسد. حتی ممکن است این مشکل تا جایی ادامه پیدا کند که دندان بیمار دچار عفونت و آبسه نیز شود. اگر تجربه عصب‌کشی دندان را داشته باشید، می‌دانید عدم رسیدگی به دندان چه دردی را به شما تحمیل می‌کند و باید هر چه سریع‌تر به‌دنبال درمان باشید. هزینه درمان ریشه خصوصاً زمانی که کار تخصصی شود، بسیار بالا می‌رود و برای بیماران دغدغه جدی ایجاد می‌کند. این در حالی است که شما بدون نگرانی از هزینه‌های بالای درمان می‌توانید به مراکز دندانپزشکی معتبر کشور مراجعه و از کلیه خدمات درمانی بیمه دندانپزشکی ایران در مراکز تحت پوشش استفاده کنید.

جراحی دندان عقل نسج نرم و سخت

دندان عقل همان دندان‌هایی هستند که از اوایل جوانی کم‌کم خود را نشان می‌دهند و اگر دچار مشکل شوند و یا دردی را به بیمار تحمیل کنند، باید سریعاً کشیده شوند؛ اما کشیدن دندان عقل همیشه به‌همین راحتی نیست و گاهی پزشک تشخیص می‌دهد که باید با جراحی دندان را از لثه خارج کرد. خصوصاً زمانی که دندان نهفته باشد، موثرترین روش درمانی جراحی دندان عقل خواهد بود. خوشبختانه جراحی دندان عقل نسج نرم و سخت نیست جزو خدمات تحت پوشش بیمه دندانپزشکی ایران است و کافی است با مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی کار درمانی خود را تنها در یک یا دو جلسه انجام دهید.

روکش ایمپلنت

پس‌از ۳ ماه از انجام جراحی ایمپلنت شما باید اقدام به روکش‌کردن دندان‌های خود کنید تا ایمپلنت شما در بهترین شرایط ممکن خودش باقی بماند و طول عمر مفید آن افزایش پیدا کند. روکش ایمپلنت باعث می‌شود دندان شما در شرایطی مانند سایش، ضربه و … مقاوم‌‌تر باشد و کمترین آسیب را ببیند. روکش ایمپلنت نیز با خدمات تکمیلی و درمانی بیمه ایران انجام می‌شود و لازم نیست نگران هزینه‌های آن باشید.

انجام بروساژ با بیمه دندانپزشکی ایران

پایه اصلی رنگ دندان‌ها سفید، شیری و گاهی متمایل به زرد است؛ اما در طول زندگی رنگ دندان‌ها به‌دلیل نوع تغذیه یا استعمال دخانیات دچار تغییر رنگ می‌شود. این مسئله برای برخی از افراد اصلاً خوشایند نیست و ترجیح می‌دهند وضعیت رنگ دندان‌هایشان را بهبود ببخشند. اگر شما از رنگ فعلی دندان‌هایتان به هر دلیلی رضایت ندارید و دوست دارید کمی آن‌ها را روشن‌تر کنید، می‌توانید سراغ روش‌های درمانی و زیبایی مختلفی بروید. یکی از بی‌خطرترین و بهترین این روش‌ها، انجام بروساژ دندان است که باعث می‌شود رنگ دندان‌هایتان تا حد زیادی به شرایط قبلی بازگردد. این درمان نیز تحت پوشش خدمات تکمیلی و درمانی بیمه ایران است و می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر دندانپزشکی پس‌از معاینه فرایند درمان خود را آغاز کنید.

پر‌کردن (ترمیم) دندان

زمانی که پوسیدگی دندان هنوز سطحی است و اصطلاحاً ریشه یا عصب دندان را درگیر نکرده است، شما می‌توانید با پر‌کردن و ترمیم دندان‌ها از رسیدن پوسیدگی به کانال‌های ریشه جلوگیری کنید. به این روش درمانی، ترمیم یا پر‌کردن سطحی می‌گویند که گاهی ممکن است با دردهای کوچکی به شما اخطار دهد و گاهی هیچ نشانی از آن وجود ندارد می توانید در مراکز دندانپزشکی زمرد هر شش ماه یکبار به صورت رایگان ویزیت شوید تا ببینید یا دندان پوسیده‌ای در دهان دارید یا خیر. در صورت وجود پوسیدگی با نظر پزشک می‌توانید به کمک بیمه ایران با کمترین هزینه ممکن و گاهی بدون هیچ هزینه‌ای دندان‌های خود را درمان کنید.

ویزیت و مشاوره

پروتز دندان

انجام پروتز دندان یک روش درمانی بسیار کاربردی برای پر‌کردن فضاهای خالی میان دندان‌ها است. بسیاری از افرادی که به هر دلیلی دندان‌های خود را از دست داده‌اند، می‌توانند به کمک پروتزهای دندانی جای آن‌ها را پر کنند تا هم از لحاظ زیبایی به آن‌ها کمک شود و هم برای بلع غذا مشکلی نداشته باشند. خوشبختانه این روش درمانی نیز تحت پوشش بیمه دندانپزشکی ایران است.

شرایط لازم برای جراحی ایمپلنت بیمه ایران

جراحی ایمپلنت یک روش درمانی تهاجمی است که در کلینیک‌های دندانپزشکی با نظر پزشک تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش درمانی هزینه‌های بسیار بالایی دارد و همین بالابودن هزینه‌ها باعث تردید بسیاری از بیماران برای انجام درمان می‌شود. درحالی‌که در بیشتر اوقات به‌دلیل شرایط و وضعیت بیمار، پزشک اکیداً توصیه می‌کند که جراحی ایمپلنت صورت بگیرد. لازم است بدانید بیمه ایران صرفاً خدماتی برای انجام جراحی را ارائه نمی‌دهد و شما از صفرتاصد فرآیند درمان ایمپلنت دندان تحت پوشش این بیمه خواهید بود؛ بنابراین باید با نظر پزشک تمام شرایط لازم برای انجام جراحی را داشته باشید و البته نکات مهم پیش و پس‌از جراحی را رعایت کنید تا خسارات مالی و آسیب مجدد به دندان متوجه شما نشود.

آیا انجام ایمپلنت با بیمه دندانپزشکی ایران امکان‌پذیر است؟

خوشبختانه انجام ایمپلنت با این بیمه تکمیلی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌های تحت پوشش این بیمه بعداز معاینه و عکس‌برداری کامل درمان خود را بدون نگرانی از هزینه‌های آن آغاز کنید.

قیمت ایمپلنت با بیمه ایران چقدر می‌شود؟

هزینه انجام ایمپلنت با بیمه ایران بستگی به موارد مختلفی از قبیل وضعیت دهان و دندان بیمار، شرایط و بیماری‌های زمینه‌ای دخیل و اثرگذار، تعداد ایمپلنت‌ها، جنس و برند مواد اولیه، تجهیزات کلینیک دندانپزشکی، تخصص پزشک و … دارد و تمامی این شرایط می‌توانند هزینه‌ نهایی را تغییر دهند؛ اما نگران نباشید! شما پس‌از مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی زمرد  و انجام معاینات اولیه می‌توانید یک برآورد کلی از هزینه‌ها داشته باشید و سپس تصمیم خود را نهایی کنید. بیمه ایران نیز از صفرتاصد انجام این پروسه در زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد همراه شما خواهد بود.

فرانشیز (سهم بیمار) چیست؟

فرانشیز همان سهم بیمار در هزینه‌های درمان است و طی قراردادی که بین کارگزار بیمه و بیمه‌گزار منعقد می‌شود، طرفیق قرارداد متعهد می‌شوند هرکدام درصدی از هزینه‌های درمان را بپردازند. عموماً بین ۰ تا ۳۰ درصد هزینه‌های درمان به عهده خود بیمار است و این یعنی برای انجام درمان بیمار یا باید بخش کمی از هزینه‌ را بپردازد و یا به‌طورکلی درمان برای او رایگان می‌شود.

درمان با بیمه ایران

آیا در مراکز زمرد دریافت معرفی‌نامه و پرداخت هزینه دندانپزشکی به‌صورت آنلاین است؟

یکی از اصلی‌ترین مزایای بیمه تکمیلی ایران، سیستم آنلاین است که کلیه مراکز درمانی طرف قرارداد برای استفاده هر چه راحت‌تر بیمار از خدمات درمانی به آن مجهز هستند. زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد نیز این خدمت را به‌شکل آنلاین انجام می‌دهد. ما در مراکز زمرد برای افزایش رضایتمندی مراجعین محترم بیمه ایران تمامی خدمات و تخصص‌های دندانپزشکی مورد نیاز ارائه می‌دهیم. شما می‌توانید برای پذیرش آنلاین بیماران بیمه ایران با شماره تلفن ۴۹۹۱۳ تماس حاصل کنید. کلیه درمان‌های دندانپزشکی شامل جرم‌گیری دندان، پر‌کردن دندان، درمان ریشه، بروساژ، جراحی دندان، ایمپلنت و روکش ایمپلنت قابل انجام است و طریقه پرداخت هزینه‌ها به‌صورت آنلاین خواهد بود. بیمه‌شدگان طرف قرارداد مراکز دندانپزشکی ایران می‌توانند برای دریافت خدمات دندانپزشکی به مراکز دندانپزشکی (زمرد) مراجعه کنند.

سخن پایانی

هزینه درمان دندانپزشکی به کمک بیمه دندانپزشکی ایران بسیار کمتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید و می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به مراکز تحت پوشش این بیمه مراحل درمان خود را تکمیل کنید. داشتن لبخند زیرا حق همه ماست.

کلینیک های طرف قرارداد با این بیمه

کلینیک سما

کلینیک سما

بزرگراه شهید خرازی شهرک شهید باقری
مشاهده کلینیک